Standard Delivery: Get your order in 3-4 working days.
Express Delivery: Need it sooner? Choose express for 1-2 working days!
Free delivery to select areas. Click Delivery Information below for more info.
- 5 year guarantee against all manufacturing defects
- 1505 x 360 x 904mm (width x depth x height)
- Supplied rigid which makes it quicker and easier to install
- This elegant grey avola finish compliments any modern bathroom to create a designer look
- Soft close doors endure less wear and tear and have a smoother, quieter action (perfect for en-suites)
- One tap hole poly-marble basin, integrated worktop and silver finish handles included
Description
What's in the box?
Full Depth Vanity Unit Grey Avola 600mm OFF508
Three Compact Storage Units Grey Avola 300mm OFF581
One Tap Hole Poly-marble L Shaped Basin with Integrated Worktop 1505mm Left Hand PMB415L
Please note, this item does not include a basin mixer, please see essential extras
Combination bathroom furniture offers a unique range of space saving storage solutions for the smaller bathroom.
The popular grey avola finish blends seamlessly with the poly-marble basin, bringing simplicity and style to your bathroom.
More Information
| Guarantee | 5 year guarantee covering all manufacturing defects |
|---|---|
| Width | 1505mm |
| Depth | Depth 260 / 360mm |
| Height | 904mm |
| Style | Contemporary design |
| Furniture Type | A stylish 1.5 metre unit which incorporates a 600mm basin unit and three 300mm storage units |
| Fitting | Supplied rigid which makes it quicker and easier to install |
| Basin | One tap hole poly-marble basin with integrated worktop included |
| Handles | Silver finish handles |
| Doors | Soft close doors endure less wear and tear and have a smoother, quieter action (perfect for en-suites) |