LOW STOCK
£266.00
was
£531.00
was
In Stock
Product ID: 6650
Standard Delivery: Get your order in 3-4 working days.
Express Delivery: Need it sooner? Choose express for 1-2 working days!
Free delivery to select areas. Click Delivery Information below for more info.
- 2 year guarantee against all manufacturing defects
- 350 x 250 x 1600mm (width x depth x height)
- Made out of high quality 18mm MDF board
- Metallic handle in bright chrome finish
- Contemporary design with a sophisticated graphite finish
- Fitted with soft close mechanisms to give controlled and quiet closure
Description
A range inspired by real life, where every detail is thought out for those who lead a busy life. Life allows you to organise your things and adapts to your everyday routine.
More Information
| Guarantee | 2 year guarantee against all manufacturing defects |
|---|---|
| Width | 350mm |
| Depth | 250mm |
| Height | 1600mm |
| Style | Contemporary design |
| Handles | Metallic handle in bright chrome finish |
| Doors | Fitted with soft close mechanisms to give controlled and quiet closure |
| Material | Made out of high quality 18mm MDF board |