Standard Delivery: Get your order in 3-4 working days.
Express Delivery: Need it sooner? Choose express for 1-2 working days!
Free delivery to select areas. Click Delivery Information below for more info.
- 2 year guarantee covering all manufacturing defects
- Manufactured in the UK from high quality acrylic
- 750 x 510 x 2mm (length x height x thickness)
- Designed to complement rectangular baths
- Available in a range of sizes
- Trojan supastyle panels can be easily trimmed to suit any size required
Description
Supastyle End Bath Panel 750mm is used to cover narrow end of the bath if exposed to view. Complete the look your new bath with this end panel, giving it the perfect finishing touch. If required panels can be trimmed using a fine tooth saw or sharp blade, using appropriate safety equipment and care.
More Information
| Guarantee | 2 year guarantee covering all manufacturing defects |
|---|---|
| Colour | White |
| Length | 750mm |
| Adjustment | Has to be cut down from 750mm to fit 700mm and smaller |
| Height | 510mm |
| Thickness | 2mm |
| Material | Manufactured in the UK from high quality acrylic |
| Style | Single ended bath - both the taps and the waste are situated at one end of the bath, usually with the taps fitted above the waste area |
| Additional Info | Trojan supastyle panels can be easily trimmed to suit any size required |